تبلیغات
سایت تفریح و سرگرمی yashy gonzales و شیدا - دقیقه ی اول تجاوز ۱۱۰۰۰راکت و موشک پرتاب می شود
دقیقه ی اول تجاوز ۱۱۰۰۰راکت و موشک پرتاب می شود | خبر ,

فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه با اشاره به شناسایی دقیق اهداف و پایگاه‌های دشمنان گفت: در اولین دقیقه هر تهدید عملی دشمن،نیروی زمینی سپاه 11 هزار راكت و گلوله به مواضع مشخص شده متجاوز شلیك می‌كند.سردار محمود چهارباغی فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه در گفتگو با خبرگزاری فارس، با تشریح وظایف این مسئولیت، به بیان جدیدترین پیشرفت‌های آن پرداخت. وی با بیان اینكه فرماندهی توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه، وظیفه هدایت و مراقبت تخصصی از همه‌ی توپخانه‌ها و راكت‌‌اندازهای نیروی زمینی سپاه را بر عهده دارد، گفت: همه‌ی گروه‌ها و گردانهای توپخانه و موشكی كه در تمامی لشگرها و تیپ‌های مستقل و منتسب سپاه در سراسر كشور پراكنده هستند، به صورت مستمر توسط این فرماندهی نظارت و هدایت شده و كارهای تخصصی آنها هماهنگ می شود.


فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه با اشاره به شناسایی دقیق اهداف و پایگاه‌های دشمنان گفت: در اولین دقیقه هر تهدید عملی دشمن،نیروی زمینی سپاه 11 هزار راكت و گلوله به مواضع مشخص شده متجاوز شلیك می‌كند.سردار محمود چهارباغی فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه در گفتگو با خبرگزاری فارس، با تشریح وظایف این مسئولیت، به بیان جدیدترین پیشرفت‌های آن پرداخت. وی با بیان اینكه فرماندهی توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه، وظیفه هدایت و مراقبت تخصصی از همه‌ی توپخانه‌ها و راكت‌‌اندازهای نیروی زمینی سپاه را بر عهده دارد، گفت: همه‌ی گروه‌ها و گردانهای توپخانه و موشكی كه در تمامی لشگرها و تیپ‌های مستقل و منتسب سپاه در سراسر كشور پراكنده هستند، به صورت مستمر توسط این فرماندهی نظارت و هدایت شده و كارهای تخصصی آنها هماهنگ می شود.


چهارباغی با اشاره به اینكه تمامی تاكتیك‌ها، تجهیزات و آموزشهای تخصصی مرتبط با توپخانه و موشكی نیروی زمینی سپاه توسط این فرماندهی انجام می‌شود، طراحی و ساخت انواع جنگ‌افزارها، زاویه یاب‌ها، مهمات‌، شكل دهی و هدایت تیم‌های هدایت آتش و تعمیرات تخصصی در سپاه را باعث افتخاری برای نیروهای مسلح دانست.

فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه تاكید كرد: اكنون بهترین و متداول‌ترین توپ‌های جنگی دنیا در اختیار ایران است كه آنها را خودمان می‌سازیم. همچنین تمام آموزش‌های تخصصی توپخانه و راكت‌انداز‌ها در دانشكده توپخانه نیروی زمینی سپاه در دو سطح درجه‌داری و افسری و مقاطع كاردانی، كارشناسی، مقدماتی و دوره‌ عالی توپخانه انجام می‌شود كه بسیار پیشرفته و مبتنی بر جدیدترین متدهاست.

وی اضافه كرد: هم اكنون در زمینه آموزش، دو نوع عملیات منظم و نامنظم (یا همان ناهمتراز) آموزش داده می‌شود، تا اگر كشورهای همجوار شیطنتی داشتند با مدل منظم و اگر ارتشی كه از نظر تجهیزات و تسلیحات نابرابر است اقدامی كرد؛ بتوانیم در برابر آن ارتش فرضی قوی، از سلاحهای خود به شكل دكترین نامتقارن و به بهترین نحو استفاده كنیم.

این فرمانده عالی رتبه نیروی زمینی سپاه با یادآوری اینكه این آموزش‌های نامتقارن را ضمن طراحی، بر روی زمین نیز در مراحل مختلف اجرا كرده و در رزمایش‌ها به كار گرفته‌ایم، گفت: این آموزشها و تاكتیك‌ها به گونه‌ای انجام گرفته كه دشمنان نتوانند مواضع شلیك ما را پیدا كنند تا در روز موعود بتوانیم به آنها ضربه لازم را وارد كنیم. یكی دیگر از ویژگی‌های سیستم‌های توپخانه و موشكی نیروی زمینی سپاه، وسعت و پراكندگی نیروهای بسیار زیاد آن است كه در تمامی نقاط كشور توزیع شده‌اند.

چهارباغی تصریح كرد: این توانمندی بسیار بالا و مدرن نیروی زمینی سپاه با استفاده از راكت‌اندازهای رادار گریز، تجهیزات هدایت آتش كامپیوتری كه با سرعت بالا و خطای نزدیك به صفر درصد و نیز نیروی انسانی مجرب و با ایمان محقق شده به طوری كه اولین گلوله ما قطعاً در 50 متری هدف فرود می‌آید و از نظر متخصصان توپخانه این فاصله یعنی همان هدف؛ چرا كه بقیه مواضع دشمنان نیز توسط تركش‌های گلوله‌ها پوشش داده می‌شود.

با برنامه‌ها و تاكتیكهای در نظر گرفته شده، در یك دقیقه اول تجاوز دشمنان، 11 هزار راكت و گلوله توپ به سمت پایگاه‌های مورد نظر دشمن شلیك شده و این حجم و سرعت شلیك مستمر خواهد بود.

فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه در تشریح خصوصیات سیستم هدایت آتش رایانه‌ای گفت: این سیستم پیشرفته، بسیار سریع و بادقت عمل می‌كند كه در كنار‌ آن نیز سیستم دیگری با نام طرح‌ریزی آتش نیز با استفاده از كارشناسان متخصص كه سابقه طولانی در امر توپخانه دارند، طراحی شده است. سیستم طرح‌ریزی آتش، هم مكانیزه و هم كامپیوتری است و با استفاده از آن قادر شده‌ایم در تمام سطوح تخصصی با نام‌های "كمك مستقیم"، "عمل كلی"، "عمل كلی تقویت" و "تقویت" اقدام كنیم و كارهایی كه قبلاً ساعتها طول می‌كشید، اكنون در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. سیستم‌های هدایت آتش ایران در دنیا بی‌نظیر است و با ساخت دستگاه‌هایی در اندازه یك تلفن همراه، اكنون همه قبضه توپ‌های ما دارای این سیستم مدرن هستند.

وی در ادامه ، پیشرفت اصلی نیروی زمینی سپاه را در بخش راكت‌اندازها عنوان كرد كه موجب شده اكنون بهترین راكت اندازها كه در دنیا متداول است، در اختیار این نیرو باشد.

چهارباغی با بیان اینكه تمامی راكتهای ما ساخت ایران است و حتی یك قطعه آن از خارج تامین نمی‌شود، به تفاوت موشك و راكت اشاره كرد و گفت: موشك هدایت شونده است یعنی پس از شلیك هم هدایت می‌شود، اما راكت پس از شلیك، كنترلی بر روی آن نیست و به همین دلیل قیمت هر موشك 10 برابر راكت است. اما در عین حال دقت شلیك راكتهای سپاه خیلی بالاست و نقطه قوت دیگر نیز ارزان و انبوه سازی آن است.

فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه با یادآوری استقرار این سیستم‌ها در تمام كشور، گفت: اكنون این راكت اندازهای رادارگریز تمام مناطق حاشیه خلیج فارس، دریای عمان، مرز عراق و دیگر مناطق مورد نیاز را پوشش می‌دهند. تاكتیك‌ها و سلاح‌های ما پیشرفته‌‌ است و دقت، سرعت و برد راكتهای ما نیز در دنیا كم نظیر و بعضاً بی‌نظیر است.

این فرمانده ارشد نیروی زمینی سپاه با تاكید بر اینكه آمادگی توپخانه و موشكهای این نیرو به صورت مستمر و لحظه‌ای است، گفت: با آموزش نیروهای بسیجی، اكنون آنها نیز می‌توانند از این تجهیزات استفاده كنند.

چهارباغی با اعلام اینكه برد راكتهای ما الان 150 كیلومتر و توپ‌ها 70 كیلومتری است، اضافه كرد: به زودی راكت‌هایی با برد 250 كیلومتر نیز تحویل نیروی زمینی سپاه خواهد شد. همچنین ما ضمن در اختیار داشتن مهمات متنوع، در هیچ كجا تمركز تجهیزات و مهمات نداریم و شناسایی یك نقطه، لطمه‌ای به ما نمی‌زند. ما هدف‌های خود را نیز مشخص كرده‌ایم و با شناسایی دقیق مواضع و اهداف مد نظر از نزدیك، در همان لحظه‌ می‌توانیم جوابگوی حماقت دشمنان باشیم.

وی با بیان این نكته كه دشمن نمی‌تواند مواضع شلیك توپ و راكت اندازهای نیروی زمینی سپاه را پیدا كند و ما با انواع سلاحهای خود می‌توانیم تلفات لازم را بر دشمن وارد كنیم، افزود: اگر دشمن قصد حضور فیزیكی داشته باشد در جای جای خاك ایران از مرز تا مركز، سیستم‌های آتش‌باری لازم پیش بینی شده است و دیگر حتی به دقیقه هم نمی‌كشد كه حجم سنگین و انبوه آتش سپاه آغاز می‌شود چون با بهره‌گیری از دیده‌بانهای متخصص، هر تحرك دشمن تحت نظر است و این دیده‌بانها به صورت آن لاین با مركز در ارتباط هستند.

به اعتقاد سردار چهارباغی، اگر جنگی در آینده اتفاق بیفتد، طولانی نخواهد بود، چون در همان روزهای اول دشمن را به خاك ذلت می‌نشانیم. دشمن نیز از خود بپرسد، حاضر است چقدر كشته بابت حماقت حمله به ایران بدهد، چون ما برای همیشه‌ی تاریخ، آنها را پشیمان خواهیم كرد.

فرمانده توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه در ادامه اعلام كرد: با برنامه‌ها و تاكتیكهای در نظر گرفته شده، در یك دقیقه اول تجاوز دشمنان، 11 هزار راكت و گلوله توپ به سمت پایگاه‌های مورد نظر دشمن شلیك شده و این حجم و سرعت شلیك مستمر خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اینكه علیرغم در اختیار داشتن انواع تجهیزات مدرن در بخش توپخانه و موشكهای نیروی زمینی سپاه، ایمان و شهادت طلبی جوانان مسلمان ایرانی مهمترین ركن برتری در هر نبردی است، گفت: اعتقاد راسخ به قدرت خداوند و بهره‌گیری از انواع تجهیزات و تاكتیك‌های پیشرفته، ما را در موقعیتی بی‌بدیل در هر شرایطی قرار داده است.


نوشته شده توسط Yashy Gonzales در چهارشنبه 2 آبان 1386 و ساعت 04:10 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ crazy frog+ مورچه ها+ + دوره های زندگی+ بانوان بدنسازسری اول+ + اس ام اس عاشقانه+ برای شیدا+ کنترل وقایع (Handling Event)+ دلتنگی+ آموزش جاوا اسکریپ (زبان ترکیبی)+ آموزش جاوا اسکریپ+ قد و بالا+ آیدین و ناکار کردن مربی تیم طرح دخانیات ۱۸ ماهه+ ماهی گیری

صفحات: