تبلیغات
سایت تفریح و سرگرمی yashy gonzales و شیدا - فالوده
فالوده | آشپز خونه ی وبلاگ ,

فالوده

فالوده از خوراکی هایی به شمار می آید که راه خود را از خانه به فالوده فروشی و از آنجا به کافه قنادی گشوده است و عبارت است از رشته های نشاسته ای یخ زده و مخلفات که در حال حاضر با دستگاههای مخصوص تولید میشود اما شنیدن شیوه تولید قدیمی آن خالی از لطف نیست .

فالوده سنتی به این ترتیب تهیه می شد که ابتدا مقداری نشاسته خوب و تازه را در آب حل میکردند و آنرا روی حرارت کم میپختند تا ......

فالوده

فالوده از خوراکی هایی به شمار می آید که راه خود را از خانه به فالوده فروشی و از آنجا به کافه قنادی گشوده است و عبارت است از رشته های نشاسته ای یخ زده و مخلفات که در حال حاضر با دستگاههای مخصوص تولید میشود اما شنیدن شیوه تولید قدیمی آن خالی از لطف نیست .


فالوده سنتی به این ترتیب تهیه می شد که ابتدا مقداری نشاسته خوب و تازه را در آب حل میکردند و آنرا روی حرارت کم میپختند تا کمی غلیظ شود، این نشاسته را داخل ظرف استوانه شکلی از جنس مس میریختند و با دسته ای چوبی بر روی آن فشار می آوردند، نشاسته به شکل رشته هایی نازک، از بخش آب کش مانند انتهای ظرف بیرون می آمد. این رشته ها که همچنان گرم بودند مستقیما به داخل آب بسیار سرد میریخت و فورا سفت میشد. این ماده اولیه فالوده بود که در ظروفی بر روی یخ تراشیده ریخته میشد، رویش شربت ساده با آب لیمو ، شربت آلبالو و کمی گلاب میریختند و نوش جان میکردند .


معروف ترین فالوده؛ فالوده شیرازی هست؛ فالوده شیرازی هم به همین شکل تهیه میشد با این تفاوت که نشاسته مورد استفاده به شکل گلوله های ریزی به شکل مروارید تهیه میشد. به این ترتیب که مایع نشاسته در آبکش های دانه درشت ریخته میشد و قطرات نشاسته پس از عبور از سوراخهای آبکش، با چکیدن در آب سرد به شکل گلوله درمی آمدند .


امروز با وجود قنادیها و بستی فروشی هایی که فالوده را به صورت آماده و بسته بندی شده در اختیار متقاضیان قرار می دهند کسی به صورت سنتی فالوده درست نمی کند و تمام مراحل تهیه به وسیله ماشین آلات و در کارخانه طی می شود؛ اما تهیه انواع شیرینجات و بستنی و ... در منزل همیشه لطف دیگری داشته و باعث نشاط خانم خانه و اهالی منزل می شود همچنین اطمینان خاطر از بهداشتی بودن آن مزید بر علت است.
: مواد لازم برای تهیه رشته فالوده
نشاسته: 500 گرم ¤
آب: برای هر 500 گرم نشاسته یک و نیم لیتر آب ¤

مواد لازم برای تهیه شربت فالوده :
آب: یک لیتر ¤
شکر : یک کیلو ¤
گلاب: دو استکان ¤

: طرز تهیه رشته فالوده
نشاسته را شسته و به اصطلاحا ترشی آن را بگیرید در آب حل کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. به مدت بیست تا بیست پنج دقیقه نشاسته را روی حرارت ملایم مرتب با قاشق چوبی هم بزنید تا گلوله نشود و به ظرف نچسبد؛ به پختن نشاسته انقدر ادامه می دهیم تا به صورت گلوله سفتی در بیاید؛ مراحل پخت نشاسته بین بیست و پنج دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد .


سپس یک ظرف آب خیلی یخ آماده کنید و در وسط ظرف بزرگتری که از یخ پر شده بگذارید؛ این ظرف را زیر چرخ گوشت قرار دهید و از ریزترین پنجره چرخ گوشت استفاده کرده و خمیر بدست آمده را چرخ کنید؛ دقت داشته باشید که خمیر را باید داغ داغ چرخ کنید و بلافاصله بعد از خارج شدن از چرخ در ظرف آب یخ بریزید و مرتب رشته های درون آب را با دست زیرورو کنید تا رشته ها بهم نچسبند؛ رشته های فالوده شما آماده است .
: طرز تهیه شربت فالوده
آب مورد استفاده برای شربت فالوده باید بسیار یخ باشد حتی اگر به صورت پودر یخ هم آماده کرده باشید بسیار بهتر است؛ شکر و گلاب را با آب یا پودر یخ مخلوط کرده و در ظرف فلزی که داخل یخ گذاشته شده می ریزیم و انقدر به صورت دوارانی هم می زنیم تا شکر در آب حل شده و شهد خامه مانندی بدست آید.

رشته ها را داخل شهد بدست آمده بریزید و بنا به ذائقه شخصی می توانید از آبلیمو؛ شربت بهارنارنج؛ شربت آلبالو و ... برای طعم دار کردن فالوده استفاده کنید


نوشته شده توسط Yashy Gonzales در دوشنبه 21 آبان 1386 و ساعت 10:11 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ crazy frog+ مورچه ها+ + دوره های زندگی+ بانوان بدنسازسری اول+ + اس ام اس عاشقانه+ برای شیدا+ کنترل وقایع (Handling Event)+ دلتنگی+ آموزش جاوا اسکریپ (زبان ترکیبی)+ آموزش جاوا اسکریپ+ قد و بالا+ آیدین و ناکار کردن مربی تیم طرح دخانیات ۱۸ ماهه+ ماهی گیری

صفحات: