تبلیغات
سایت تفریح و سرگرمی yashy gonzales و شیدا - کنترل وقایع (Handling Event)
کنترل وقایع (Handling Event) | فنی ,

کنترل وقایع (Handling Event)

وقایع (eventes) عملیاتی بوده که کاربر هنگام مشاهده صحنه طراحی شده انجام می دهد. پذیرش (submitting) یک فرم و تغییر مکان نشانه گر ماوس بر روی یک تصویر,دو نمونه از حالات و وقایع اتفاق افتاده می باشند.

توسط دستوراتی بنام event handles,این برنامه وقایع مورد نظر را کنترل می کند.متداول ترین کنترل کننده های وقایع در جدول زیر آورده شده است.

Event

توسط کاربر بارگذاری صفحه انجام نمی شود

onAbortکاربر به اشیاء(object) کاری ندارد
onBlurکاربر شی را تغییر میدهد
onErrorاسکریپت با مشکل مواجه می شود
oncHangeکاربر بروی شی کلیک میکند
onFocuseکاربر یک شی را فعال میکند
onLoadبارگزاری شی اتمام میشود
onMouseoverنشانه گر ماوس بروی شی میرود
onmouseoutنشانه گر ماوس از روی شی کنار میرود
onSubmitکاربر یک فرم را پذیرش میکند
onUnloadکاربر به پنجره کاری ندارد
onSelectکاربر محتویات شی را انتخاب میکندبعنوان مثال,فرض کنید که اگر کاربر بروی دکمه کلیک,کلیک کند کنترل کننده حالت onClick متوجه آن عمل شده و وظیفه تخصیص یافته خود را انجام میدهد.

در هنگام نوشتن اسکریپت هیچگاه پیش بینی هر عملی که کاربر ممکن است انجام بدهد مهم نبوده و تنها اعمالی که برنامه نویس میخواهد اتفاق بیفتد,بایستی پیش بینی گردند.به عنوان مثال صفحه طراحی شده بدون نیاز به کنترکننده onLoad اجرا میشود اما برای فعال شدن یک اسکریپت,همزمان با باز شدن صفحه از دستور onLoad استفاده می شود.


نوشته شده توسط Yashy Gonzales در جمعه 5 بهمن 1386 و ساعت 10:01 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ crazy frog+ مورچه ها+ + دوره های زندگی+ بانوان بدنسازسری اول+ + اس ام اس عاشقانه+ برای شیدا+ کنترل وقایع (Handling Event)+ دلتنگی+ آموزش جاوا اسکریپ (زبان ترکیبی)+ آموزش جاوا اسکریپ+ قد و بالا+ آیدین و ناکار کردن مربی تیم طرح دخانیات ۱۸ ماهه+ ماهی گیری

صفحات: